Výchova k občanství

vychova k obcanstviPři zapojování veřejnosti je důležitá nejen ochota a zkušenost veřejné správy komunikovat s veřejností, ale také aktivní zájem občanů o věci veřejné. Realizujeme proto projekty, které se zaměřují na výchovu mládeže k občanství a principům demokracie. Taktéž spolupracujeme i s učiteli základních i středních škol.

Evropský parlament pro studenty

Číst dál...V letech 2009 až 2010 jsme realizovali projekt „Evropský parlament pro studenty“. Jak název napovídá, jednalo se o projekt určený pro studenty středních škol, kteří se v rámci online simulační hry o Evropském parlamentu MééEU zabývali podobnými problémy jako poslanci Evropského parlamentu. Hra se odehrávala na našem portálu určením pro občanské vzdělávání Dvorek.eu, jehož cílem je podporovat zájem mladých lidí o věci veřejné a Evropskou unii.

 

Číst dál...

EP for YOUth

Číst dál...Projekt EP for YOUth si klade za cíl podpořit zájem mladých lidí o věci veřejné, zejména pak ty evropské. Volně navazuje na projekt Evropský parlament pro studenty Mladí lidé během projeku na webovém portálu www.disputeabout.eu simulovali činnost europoslanců a europoslankyň a zábavnou formou se tak dozvídali, jak funguje Evropský parlament. Protože byl projekt realizován společně s partnery ze Slovenska a Polska hra se odehrávala v anglickém jazyce. 

Číst dál...

CpKP střední Čechy podpořili