Soutěž O lidech s lidmi 2011

logoOLSL CZCpKP střední Čechy se již od roku 2005 aktivně podíli na realizaci soutěže „O lidech s lidmi – cena za podporu místní demokracie a spolupráci s NNO." Cílem soutěže projektů veřejné správy se zapojením veřejnosti je poukázat na dobré příklady komunikace obcí, měst a regionů se svými občany a ocenit aktivity otevřených úřadů.


Centrum pro komunitní práci uspořádalo pořádá již osm ročníků soutěže o nejlepší zapojení veřejnosti  Do soutěže se přihlásí jak obce, města, městské části, tak i mikroregiony a krajské úřady, které zorganizovaly účast občanů v rozvoji obce nebo regionu a přispěli tak ke zvýšení jejich podílu na rozhodování, a nebo zajímavým způsobem spolupracují a podporují nevládní neziskové organizace a na principu partnerství je zapojují do regionálního rozvoje.imgp1187.pefVítěze očekává ocenění zpravidla ve formě studijních pobytů a nebo komunikační technika, která jim pomůže lépe pracovat a komunikovat s veřejností. Soutěž probíhá i v zemích Visegrádské skupiny a vítězové české soutěže budou vysláni na přehlídku projektů zapojení veřejnosti.

V roce 2011 proběhl zatím poslední ročník této soutěže projektů veřejné správy se zapojením veřejnosti. Porota složená ze zástupců veřejné správy, neziskových organizací a dalších odborníků v roce 2011 vybrala k ocenéní město Hlučín za jeho projekt „Besedy s veřejností na aktuální témata natáčené internetovou televizí“.

Odkaz k projektu:

www.olidech-slidmi.cz

Fotogalerie:

Fotogalerie z Konference O lidech s lidmi

Publikace k předešlým ročníků projektu:

Zapojování veřejnosti nástroj správy věcí veřejných

Poslední ročník soutěže podpořilo Velvyslanectví USA.

us emb logo 70mm col

CpKP střední Čechy podpořili